Апаратний криптовалютний гаманець Ledger Nano S

Криптовалюты

Представляю вашій увазі огляд  апаратного гаманця для криптовалюти Ledger Nano S. У ньому я постараюся описати свої враження від роботи з ним, плюси і мінуси цього девайса.

Сумісність.

Комп’ютер,смартфон (планшет) Андроїд 7+, Айос 9.1+. Комплект OTG для підключення Ledger Nano S до комп’ютера або смартфона.

Комплектація.

 • апаратний гаманець Ledger Nano S
 • кабель для з’єднання Micro-USB-USB
 • ремінець, виготовлений з тканини
 • бланк для фрази відновлення,
 • інструкція.

Для роботи з криптогаманцем потрібно завантажити та встановити на персональний компютер, смартфон чи планшет додаток під назвою Ledger Live. Додаток слугує для активації гаманця, роботи з криптовалютами, операції з відновлення гаманця.

Використання Ledger Nano S.

Початок роботи. Гаманець має дві кнопки. Одна — прокрутка вгору, друга — вниз, або вправо-вліво. Натискання двох кнопок — виконати. Екранчик у гаманця маленький, роздивитись можна, але робити акцепт адрес на такому екранчику, з урахуванням того, що адреса постійно «їздить» по екрану праворуч-ліворуч, досить втомливо. Потім просто натискаєш акцепт і все. Активуючи гаманець треба дуже ретельно, рівним і красивим почерком записати фразу відновлення. Відновлювати гаманець у будь-якому разі доведеться хоча б раз після глобальних оновлень або збою оновлень, і неправильно або нечітко записане слово завдасть чимало клопоту і неабияк потріпає нерви. Фразу відновлення доведеться списувати з екрана гаманця і треба бути дуже уважним. При  помилці у фразі відновленнія навіть на одну літеру-гаманець це слово не сприйме.

Пароль гаманця краще вибрати 8 цифр — це максимум. За меншого пароля для введення треба знаходити спеціальний символ введення, під час натискання одночасно двох кнопок він може зіскочити на цифру додаткову і гаманець пароль не прийме. Три неправильних введення і гаманець блокується. Доведеться відновлювати.

Робота. Гаманець працює в додатку Ledger Live. Все б нічого, але сам додаток  інтуїтивно не  зрозумілий і спочатку викликає багато запитань. Щоб працювати з будь-якою криптою, треба спочатку завантажити відповідний додаток у розділі «менеджер». Завантажили додаток «біткоїн» — працюєте з біткоїном, завантажили «ефір» — працюєте з ефіром. Але після закачування додатка треба підв’язати рахунок. Підв’язані рахунки з’являються в лівій панелі знизу в Ledger Live. Найцікавіше проявляється трохи пізніше. Ledger Nano S після закачування 3-4 додатків скаже, що не вистачає пам’яті. Так,ви не помилились: тупо не вистачає пам’яті. Якщо у вас завантажені додатки бітка, ефіру лайта, і біткоїн кеша, наприклад, то ви NEO ви завантажите тільки видаливши один з раніше завантажених додатків. А як же, наприклад, 12 лайткоїнів, якщо додаток «лайткоїни» треба видалити? Підв’язаний у Ledger Live рахунок лайтів залишиться, а застосунок можна видалити, а коли потрібно працювати з лайтами, потрібно буде видалити інший застосунок і завантажити «лайткоїн». Реалізація просто кінчена. Вважаю,що у розробників Ledger проблеми  з логікою. У менеджері задекларована  велика кількість криптовалют, але далеко не всі Ledger Live підтримує у своєму внутрішньому інтерфейсі. Приклад — NEO. Треба завантажити окремий десктопний гаманець Неон, завантажити в Ledger Live застосунок NEO, і заходити в Неон з Леджера для роботи з NEO. Причому баланс NEO в Ledger Live не видно.

Оновлення програмного забезпечення криптогаманця. Необхідно постійно оновлювати ПЗ гаманця. Оновлення пропонується в Ledger Live і його можна пропустити і працювати на тому, що є. Але пара-трійка оновлень, а вони виходять постійно, може зробити процедуру оновлення дуже болючою. Гаманець може стати просту неробочим девайсом, що викликає негативні емоції від покупки. Під час підключення на маленькому екранчику буде написано «оновлення ПЗ», і все, що тільки з ним не роби — нічого не допомагає.

Відновлення. Будьте готові до того, що фразу відновлення вам доведеться вводити двома кнопочками на самому гаманці. Гаманець після кількох введених літер буде пропонувати варіанти слів і треба бути дуже уважним при виборі. Неправильне слово — і все по новій. З криптогамацем можливо працювати також на смартфоні чи планшеті. Робота на мобільних пристроях майже така сама, як і в десктопному варіанті. Синхронізується за QR-кодом. Працювати, відправляти і приймати крипту можна, хоч і все досить заплутано.

Плюси

 • велика кількість підтримуваних криптовалют
 • повноцінна робота на мобільних пристроях

Мінуси

 • робота з кнопками на гаманці досить незручна
 • неможливість встановити бажану кількість додатків криптовалют
 • заплутаний інтерфейс
 • підтримка не усіх заявлених криптовалют у внутрішньому інтерфейсі,

Висновок

Гаманець цілком придатний, якщо вивчити  усі його косяки. Що ж стосується його безпеки — вона дійсно на досить високому рівні.

Оцените статью
Отзывы | Відгуки UA
Подписаться
Уведомить о

0 комментариев
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
0
Оставьте комментарий! Напишите, что думаете по поводу статьи.x